Navigace

Obsah

Co nového v obci?

V Heřmanči byli domácí druzí

O víkendu se také jeden díl seriálu Pelhřimovské hasičské ligy přesunul na Jindřichohradecko. V Heřmanči se utkalo čtrnáct družstev mužů a sedm týmů žen. Domácí nakonec obsadili 2. místo za Bohdalínem. Z vítězství ve finále se těšili borci z Kamenice. Jejich hasičky také kralovaly v soutěži žen.

Výsledky:

Muži     1. Bohdalín           17.73  s                           Ženy     1. Kamenice A       19.72 s

2. Heřmaneč          18.24 s                                       2. Kamenice B       20.25 s

3. Strachonovice    19.05 s                                       3. Strachonovice    21.85 s

V Heřmanči bude finále o živé sele

Pelhřimovská hasičská liga bude v neděli 5. 7. 2015 pokračovat soutěží v Markvarci. Finále nejúspěšnějších týmů se tradičně poběží o živé sele. Začátek je ve 12 hodin. Na večer je připravená hudba.

Heřmaneč na domácí půdě skončila druhá

V sobotu se v Heřmanči konalo první kolo Jihočeské hasičské ligy. V konkurenci 42 týmů skončili muži z pořádajícího SDH na druhém místě za Bezděkovem pod Třemšínem. Ve finále vítězství zůstalo doma.

Průběžné pořadí Jihočeské hasičské ligy: Bezděkov pod Třemčínem (40 b.), Žernovice (21 b.), Křenovice A (20 b.), Heřmaneč (17 b.)

Vítězné tažení Heřmanče přes dvě ligy

Heřmanečtí hasiči se v letošní sezoně stali zaslouženě vítězi ve dvou hasičských ligách. První místo už měli delší dobu jisté ve Velké ceně Třeboňska (VCT), kde se jim celou sezonu dařilo držet náskok nad v pořadí druhými hasiči ze Stříbřece. Nakonec je porazili o 33 bodů. K tomuto úspěchu připojili i vítězství v Pelhřimovské lize v požárním útoku (PLPÚ), kde o 20 bodů předstihli Bílý Kámen. Heřmaneč si podle Ondřeje Pechy z úspěšného týmu v rámci Velké ceny Třeboňska vytvořila osobní rekord na 2B v Chlumu u Třeboně, kde dokončila svůj útok v čase 14,99 s. Tento čas se pro letošní rok stal nepřekonaným rekordem celé ligy. Svůj rekord 17,40 s na 3B z roku 2012 se jim letos bohužel překonat nepodařilo. Heřmanečské hasiče jsme měli možnost vidět i na několika závodech Jihočeské hasičské ligy, do které patřily např. i závody v Markvarci, kde Heřmaneč skončila na prvním místě v základním kole i ve finále. Toto dvojité vítězství se podle Ondřeje Pechy klukům za sezonu podařilo celkem šestkrát, a to v Kolencích, Chlumu, Branné, Mníšku, Hamru a Markvarci. "Počet vyhraných pohárů se od začátku roku rychle zvyšoval a skončil na dvacítce ze základních kol, z čehož je jich jedenáct za první místo, dva za druhé a sedm za třetí. Připočítat k úspěchům určitě musíme i osm výher ve finálových kolech," dodal Ondřej Pecha. Připomněl, že sbor za možnost soutěžit vděčí zejména sponzorům, kteří pomohli i při pořádání soutěže přímo v Heřmanči. "Protože náklady spojené s požárním sportem jsou velmi vysoké, byli by místní hasiči určitě rádi za nové sponzory," zmínil. Nezapomněl ani poděkovat za záskok kolegů při soutěžích, a to Tomáši Švecovi (SDH Slapy), Radku Němcovi (SDH Lásenice), Jiřímu Šindelářovi (SDH Dolní Němčice), Michalu Strakovi (SDH Radotice), Janu Lovětínskému (SDH Valtínov), Jakubu Janákovi, Jakubu Markovi a Lukáši Havlíkovi (SDH Markvarec).

Heřmaneč opět první

Jedno z posledních letošních klání hasičů na Jindřichohradecku se v sobotu konalo v Markvarci. První místo si odvezli muži z Heřmanče, kteří tak pokračovali ve vítězném tažení hasičskými kláními na jihu Čech. Mezi ženami vyhrály hasičky z Dvorce. Silně obsazená soutěž, ve které startovalo 28 týmů mužů a 11 družstev žen z celkem šesti okresů, je zařazena do Jihočeské hasičské ligy, která ještě bude pokračovat dvěma závody.

Výsledky:

Muži     1. Heřmaneč     18.22  s                           Ženy     1. Dvorce       18.71 s

2. Žďár              18.24 s                                       2. Lišov A       20.57 s

3. Dvorce           18.48 s                                      3. Mydlovary   22.07 s

Pelhřimovsku vládne Heřmaneč

Finále Pelhřimovské hasičské ligy se konalo v sobotu v Heřmanči, kam se za velmi nepříznivého deštivého počasí sjelo celkem 31 hasičských týmů. Zatímco v mužské kategorii bylo jisté, že domácí Heřmaneč v Pelhřimovské lize zvítězí, tak o další místa se ještě tvrdě bojovalo v obou kategoriích. Na podmáčeném terénu se nejvíce dařilo mužům ze Slap, druhé místo obsadila Kamenice nad Lipou a třetí se umístili hasiči z Dvorců. Mezi ženami se první umístily hasičky z Kamenice nad Lipou B, druhá skončila Nová Včelnice a třetí místo putovalo také do Kamenice nad Lipou, ale pro tým A. Hasiči z Heřmanče jsou již jistými vítězi i Velké ceny Třeboňska, jejíž poslední závod se uskuteční 27. září v Chlumcu u Třeboně. Po soutěži v Hamru má jisté druhé místo tým ze Stříbřece. Slavnostní vyhlášení výsledků se potom uskuteční 11. října v kulturním sále v Novosedlech nad Nežárkou. Začátek je v 19 hodin.

Hasiči z Heřmanče si upevnili vedoucí příčku ve velké ceně

Předposlední díl seriálu Velké ceny Třeboňska se uskutečnil v sobotu v Hamru a rozhodlo se zde o prvním a druhém místě v kategorii mužů i žen v celkovém bodování. Tým z Heřmanče zaslouženě vyhrál, za ním skončila Stříbřec. U žen zvítězilo družstvo z Lomice před Chlumem. Boj o třetí místa se rozpoutá 27. září v Chlumu u Třeboně. Pak už si účastníci letošní Velké ceny Třeboňska počkají na slavnostní vyhlášení, které se koná 11. října v sále kulturního domu v Novosedlech nad Nežárkou, a to od 19 hodin. V Hamru se konal v sobotu Memoriál Františka Outlého, kterého se zúčastnilo patnáct družstev mužů a osm týmů žen. Na startu se utkali tradiční rivalové z Heřmanče, Stříbřece a Mníšku. V ženské kategorii zvítězily domácí hasičky před Lomnicí a Brannou.

V Heřmanči žijí požárním sportem

Obec Heřmaneč se nachází 12,5 kilometrů severozápadně od Dačic v severní části Novobystřické vrchoviny v nadmořské výšce 609 metrů nad mořem. První písemná zmínka o obci Heřmaneč pochází z roku 1350, kdy obec patřila k majetku vladyků z Heřmanče. Od roku 1990 je Heřmaneč samostatnou obcí. V současné době má 92 trvale přihlášených obyvatel, z čehož je 23 dětí do patnácti let věku.

Jedna třetina lidí je pak zapojená do práce dobrovolných hasičů. Sbor je totiž jedinou společenskou organizací v Heřmanči a má 38 členů. Jeho jednou z nejdůležitějších činností vedle poslání hasičů pomáhat lidem, je požární sport. Soutěžní hasičské družstvo se ročně účastní okolo třech desítek soutěží, převážně Jihočeské a Pelhřimovské hasičské ligy a "boduje". Také heřmanečtí dobrovolní hasiči každoročně pořádají dvě soutěže. V sobotu 24. 5. se zde utkaly týmy v rámci Jihočeské hasičské ligy a 13. září budou hostit družstva v Pelhřimovské hasičské lize.